nsj4

W liturgii Kościoła Katolickiego Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa to dzień, w którym w sposób szczególny czcimy Serce Jezusa. Dzień ten przypada w pierwszy piątek po Oktawie Bożego Ciała, a zatem w piątek po drugiej niedzieli po Zesłaniu Ducha Świętego. Uroczystość NSJ jest świętem patronalnym Sióstr Zgromadzenia Najświętszego Serca Jezusa - Sacré Coeur.

Zapraszamy do galerii

 

Z tej okazji odbyłą się uroczysta Msza Święta w kaplicy sióstr, podczas której, siostry odnowiły swoje śluby zakonne zobowiązując się  na nowo przestrzegać rad ewangelicznych; czystości, ubóstwa i posłuszeństwa oraz czwartego ślubu wychowania szczególnie młodzieży. Ojciec Kubacki sj, w kazaniu zwrócił uwagę na kilka aspektów teologicznych, nad którymi  warto się pochylić, kiedy mówi się o kulcie Serca Jezusa. Zauważył, że istnieją dwa główne nurty, które w sposób dość odmienny przedstawiają nam Jego Najświętsze Serce. Pierwszy z nich przedstawia Je, jako Serce Zranione ludzkimi grzechami. Nurt ten zwraca szczególną uwagę na ludzką grzeszność i słabość. Drugi nurt natomiast, jest bliższy duchowości Zgromadzenia naszych sióstr, to nurt zjednoczenia, który koncentruje się przede wszystkim na Bożej miłości i zjednoczeniu z Sercem Jezusa. Ta Boża Miłość prowadzi do przekształcenia człowieka w duchu Chrystusowym.

Po uroczystej Mszy Świętej przedstawiceielki wspólnoty Akademika uczestniczyły we wspólnej kolacji. Jednak krótko przed nią, korzystając z okazji, że wszystkie Siostry były obecne, podziękowały s. Jolancie Olczyk rscj, obecnej Przełożonej Prowincjalnej oraz wszystkim siostrom za opiekę, formację duchową i wszelkie dobro, jakich u Sióstr doświadczają.

Dominika Chruścicka

Wydarzenia Warszawa

Maj 2024
N P W Ś C Pt S
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Brak wydarzeń